MUDr. JANA VAŇKOVÁ

Biochemické vyšetření krve

Biochemické vyšetření krve je laboratorní stanovení vlastností a složení krve. Biochemické vyšetření a jeho výsledky v sobě odrážejí změnu metabolismu a mohou být použity při posuzování zdravotního stavu klienta. Často mohou ukázat změny ještě před vypuknutím příznaků nemoci (např. zvýšená hladina glukózy – může signalizovat poruchu metabolismu glukózy, kyseliny močové dnu, cholesterolu, pak  poruchu metabolismu lipidů s možným rizikem aterosklerózy). I  z tohoto výčtu je pak vidět preventivní význam tohoto vyšetření.

Biochemické vyšetření pomůže mě i vám seznámit se podrobněji s vaším zdravotním stavem a výživový plán, režimová opatření  a další rozhodnuti  pak vytvářet v návaznosti  na výsledné hodnoty.

Biochemických ukazatelů existuje celá řada. Pro vyšetření, které podstoupíte jsem vybrala ukazatele tvořící tzv. Interní soubor a krevní obraz – poskytující informaci o minerálech v krvi, o možném ohrožení srdce, cév, jater, ledvin a  o dalších nejčastějších poruchách zdraví – diabetes mellitus, dna, poruchy krvetvorby, zánětlivá onemocnění…

Cena: dle ceníku laboratoře Aesculab  + až 500,-Kč za zhodnocení výsledků  (pokud není vyhodnocení součástí programu). IMG_2831 (1)

Jak se připravit na odběr krve:

  • přijďte na lačno, naposledy byste měli jíst 10-12 hodin před odběrem krve
  • vyhněte se extrémním činnostem 1-2 dny před odběrem
  • den před odběrem nepijte alkohol
  • ráno vypijte 2-3 decilitry vody nebo slabého čaje