MUDr. JANA VAŇKOVÁ

Co vás čeká

Snižování váhy (boj s nadváhou či obezitou) není krátkodobá záležitost. U každého klienta je důležité podle jeho výživového, zdravotního stavu, podle pracovního vytížení, míry stresu, rodinných dispozic, stanovit si postupné, splnitelné cíle. Úspěšnost úpravy váhy pak závisí nejenom na změně stravování, ale jde především o dlouhodobou změnu postojů k životnímu stylu.  Pouze redukční dieta k cíli nevede, naše tělo se dovede na čas dietě přizpůsobit. Ve chvíli, kdy dieta skončí a vrátíme se k vžitým zvyklostem, většinou rychle znovu nabereme na původní hmotnost.  Proto součástí mých programů je i dlouhodobá péče o klienta, aby většina změn byla trvalých.

První návštěva, chcete-li vstupní konzultace:

Vstupní konzultace slouží k tomu, abychom spolu probrali vaše cíle, přání, motivace. Abychom společně zmapovali váš zdravotní, výživový stav, zhodnotili váš dosavadní jídelníček, fyzické aktivity, denní režim, užívané léky, podíváme se na vývoj vaší váhy během života, genetické dispozice aj.

Proto od vás budu potřebovat aspoň 3-4 denní zápis jídelníčku. Nestihnete-li ho však přinést nevadí, probereme to ústně a pošlete mi ho dodatečně :-).Co vás čeká - vstupní konzultace

Ve své ordinaci mám špičkový diagnostický přístroj InBody230, pomocí kterého vám provedu analýzu složení vašeho těla.  Zde uvádím jen základní parametry, které získám pomocí přístroje:

 • tělesná voda, tělesný tuk, svalová hmota, bez-tuková hmota, váha
 • BMI, procentuální podíl tělesného tuku, poměr pasu k bokům (WHR)
 • doporučení minimální kalorické potřeby (BMR – bazální metabolismus)
 • hodnocení tukové a svalové tkáně – v jednotlivých tělesných částech
 • měření v jednotlivých částech těla –( zvlášť jednotlivé končetiny, trup) stanovené každou frekvencí zvlášť

Ačkoli se vám některé informace mohou zdát důvěrné, potřebuji je znát k sestavení vašeho nutričního (výživového) plánu.  Ten sestavuji na základě vyhodnocení právě těchto informací získaných při vstupní konzultaci a z výstupů na InBody. Pak to bude nutriční plán vytvořený jen pro vás, aby odpovídal vašim potřebám, aby šel skloubit se zaměstnáním, rodinou, koníčky, denním rytmem…

Výhodou pak je vytvoření tohoto nutričního plánu v návaznosti i na výsledky biochemického vyšetření krve = analýza některých krevních ukazatelů. Toto vyšetření mám v nabídce. Výsledky biochemického vyšetření mi pak pomohou seznámit se detailněji s vaším zdravotním stavem a změnu dietních návyků, jídelníček, doporučené, nedoporučené potraviny, pohybovou aktivitu určit i podle těchto výsledků.

Druhá návštěva – předání nutričního plánu + analýza těla na přístroji InBody 230

Při druhé návštěvě dostáváte nutriční plán, který obsahuje:

 • zhodnocení vašeho současného jídelníčku a stravovacích návyků s návrhem konkrétních změn, jednotlivé živiny – množství, kolik přijmout energie, vhodné potraviny, jak si sestavit jídelníček
 • základní pravidla úpravy váhy – odhad tempa redukce váhyco vás čeká - předání plánu
 • dle vašich preferencí pro vás  vhodné příklady jídel nebo individuální jídelníček 
 • návrhy pohybové aktivity s výpočtem optimální tepové frekvence pro spalování tuků
 • pravidla pitného režimu pro vás
 • informace o tom jak zdravě a pestře vařit, kde nakupovat
 • zdravé recepty
 • zdravotní doporučení dle typu programu
 • a další doporučení týkající se např. detoxikace, stravování na cestách, v restauracích
 • doporučení týkající se doplňků stravy (např. na podporu lepší funkce trávicího traktu, k vyrovnání hladiny minerálů, spalovače tuků aj. – nejsem však prodejce)

Vše si vysvětlíme, probereme. Lépe je začít pomaleji a s postupnými změnami, hlavně, aby byly změny trvalé.

Kontrolní návštěvy

Kontrolní návštěvy jsou vhodné přibližně po 3 týdnech. Součástí těchto návštěv je zhodnocení změn v jídelníčku klienta, případné úpravy, nová doporučení, nové téma z oblasti výživy. Přeměření a analýza těla na diagnostickém přístroji InBody 230 a tiskové výstupy z tohoto měření. Právě přístroj InBody a přeměření vašich obvodů (pas, boky, paže) nám ukáže, zda snižování váhy probíhá správně z tukové tkáně a ne ze svalové hmoty. S dalšími měřeními pak získáváte grafický přehled o průběhu vašeho snažení. Po celou délku programů vám budu nápomocna na emailu či telefonu.